Publicitate
Publicitate prin bannere aiciPublicitate
Publicitate prin bannere aiciLEOGRAND HOTEL SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 25.02.2014, cu sediul în CHIȘINĂU CENTRU. Compania este identificată prin codul IDNO 1014600005847 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de ȘANCI ATILLA. Capitalul social este deținut de LEON CONSTRUCTION INTERNATIONAL B.V (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Intermedieri pentru vînzarea unui asortiment larg de mărfuri. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), LEOGRAND HOTEL SRL a raportat o cifră de afaceri de 286.967.118 lei și un profit net de 80.348.220 lei, având 157 angajați. Scorul de bonitate estimat este 58/100 (clasa A).
+373 22 ●●● ●●●
+373 22 ●●● ●●●
+373 22 ●●● ●●●
+373 79 ●●● ●●●
+373 78 ●●● ●●●
inf●●●●●●●●●●@●●●●●●●●●●●.com
res●●●●●●●●●●●●●●●●●@●●●●●●●●●●●.com
mar●●●●●●●●●●●●●●●@●●●●●●●●●●●.com
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Hartă bazată pe adresa: MD-2012, CHIȘINĂU CENTRU, mun. Chișinău, Mitropolit Varlaam, 77
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: I5510 — Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare · vezi toate companiile din domeniu
Compania ta este în top 10 (evidențiată mai sus).
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
287.0 M MDL
11.4% vs 2024Profit net 2025
80.3 M MDL
30% vs 2024Total Active
494.1 M MDL
157 salariațiCapital Propriu
223.3 M MDL
ROE 36.0%Scor Bonitate
58/100
A · Risc moderatTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 578.7 M | 521.7 M | 464.0 M | 446.4 M | 250.3 M | 246.1 M | 413.7 M |
| Active circulante | 57.7 M | 18.3 M | 30.4 M | 39.6 M | 52.0 M | 41.1 M | 80.4 M |
| Total Activ | 636.4 M | 540.0 M | 494.4 M | 486.1 M | 302.4 M | 287.3 M | 494.1 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 165.4 M | 104.7 M | 166.5 M | 209.9 M | 87.3 M | 143.3 M | 223.3 M |
| Datorii termen lung | 431.1 M | 334.8 M | 256.6 M | 197.5 M | 128.1 M | 1.5 M | 219.6 M |
| Datorii curente | 38.7 M | 99.6 M | 70.4 M | 76.5 M | 82.9 M | 137.1 M | 44.3 M |
| Total Datorii | 469.7 M | 434.4 M | 327.0 M | 274.1 M | 211.0 M | 138.7 M | 263.9 M |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 179.1 M | 47.2 M | 102.7 M | 176.9 M | 244.1 M | 257.6 M | 287.0 M |
| Costul vânzărilor | 83.7 M | 49.6 M | 53.8 M | 77.9 M | 105.3 M | 108.1 M | 118.4 M |
| Profit brut | 95.4 M | -2.4 M | 49.0 M | 99.0 M | 138.8 M | 149.5 M | 168.6 M |
| Rezultat operațional | 45.9 M | -19.8 M | 22.2 M | 58.6 M | 78.6 M | 85.6 M | 95.5 M |
| Profit net | 47.1 M | -64.7 M | 34.3 M | 43.5 M | 70.5 M | 61.8 M | 80.3 M |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 1.49 | 0.18 | 0.43 | 0.52 | 0.63 | 0.30 | 1.81 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 1.16 | 0.07 | 0.29 | 0.36 | 0.49 | 0.20 | 1.50 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.75 | 0.02 | 0.21 | 0.23 | 0.37 | 0.12 | 0.64 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 73.8% | 80.4% | 66.1% | 56.4% | 69.8% | 48.3% | 53.4% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.26 | 0.19 | 0.34 | 0.43 | 0.29 | 0.50 | 0.45 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 53.3% | -5.0% | 47.7% | 55.9% | 56.9% | 58.0% | 58.8% |
| Marjă netă % | 26.3% | -137.1% | 33.4% | 24.6% | 28.9% | 24.0% | 28.0% |
| ROA % | 7.4% | -12.0% | 6.9% | 9.0% | 23.3% | 21.5% | 16.3% |
| ROE % | 28.5% | -61.8% | 20.6% | 20.7% | 80.7% | 43.1% | 36.0% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 6.51 | 4.54 | 5.31 | 6.34 | 9.33 | 8.23 | 8.48 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 56 | 80 | 69 | 58 | 39 | 44 | 43 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 11.31 | 8.79 | 19.11 | 17.90 | 24.65 | 22.58 | 7.56 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "LEOGRAND HOTEL" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 11.4% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.
Marja netă de 28% reflectă o profitabilitate solidă.
Lichiditatea curentă de 1.81 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).
Scorul de bonitate A (58 puncte) indică o situație financiară bună, cu risc moderat.
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
| Indicator | Cod | An | An |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 020 | 1 234 567 | 1 345 678 |
| Active circulante | 190 | 987 654 | 1 012 345 |
| Total active | 410 | 2 222 221 | 2 358 023 |
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Achiziții publice (MTender) la care compania a participat, conform datelor oficiale.
LEOGRAND HOTEL SRL a participat la 79 proceduri de achiziții publice, dintre care 65 prin atribuire directă și 14 prin licitație competitivă. A câștigat 70 proceduri, în valoare totală de 6 248 218 MDL.
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea licitațiile publice.
Se încarcă...
Se încarcă...
Publicitate
Publicitate prin bannere aiciAdăugați datele de contact pentru această companie. Echipa noastră va verifica informațiile înainte de publicare.