Publicitate
Publicitate prin bannere aiciPublicitate
Publicitate prin bannere aiciAUTO - INSTRUCTOR SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 15.09.2009, cu sediul în CHIȘINĂU BOTANICA. Compania este identificată prin codul IDNO 1009600031282 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de CECAN ARTUR. Capitalul social este deținut de CECAN ARTUR (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Întreţinerea şi repararea autovehiculelor. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), AUTO - INSTRUCTOR SRL a raportat o cifră de afaceri de 16.466.307 lei și un profit net de 1.061.154 lei, având 45 angajați. Scorul de bonitate estimat este 26/100 (clasa BB).
+373 69 ●●● ●●●
+373 67 ●●● ●●●
+373 67 ●●● ●●●
+373 22 ●●● ●●●
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-2032, CHIȘINĂU BOTANICA, mun. Chișinău, Sarmizegetusa, 37/2
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: P8553 — Şcoli de conducere (pilotaj) · vezi toate companiile din domeniu
Compania ta este în top 10 (evidențiată mai sus).
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
16.5 M MDL
35.6% vs 2024Profit net 2025
1.1 M MDL
653.7% vs 2024Total Active
3.7 M MDL
45 salariațiCapital Propriu
1.2 M MDL
ROE 86.8%Scor Bonitate
26/100
BB · Risc ridicatTendințe pe 6 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 583 K | 1.5 M | 1.3 M | 519 K | 1.8 M | 2.9 M |
| Active circulante | 1.7 M | 886 K | 1.0 M | 463 K | 488 K | 830 K |
| Total Activ | 2.3 M | 2.3 M | 2.3 M | 983 K | 2.2 M | 3.7 M |
Pasiv
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 2.0 M | 1.7 M | 2.1 M | 463 K | 271 K | 1.2 M |
| Datorii termen lung | — | — | — | — | — | — |
| Datorii curente | 321 K | 655 K | 200 K | 520 K | 2.0 M | 2.5 M |
| Total Datorii | 321 K | 655 K | 200 K | 520 K | 2.0 M | 2.5 M |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 6.4 M | 11.2 M | 9.3 M | 9.3 M | 12.1 M | 16.5 M |
| Costul vânzărilor | 3.5 M | 6.8 M | 6.7 M | 9.2 M | 10.0 M | 12.4 M |
| Profit brut | 2.9 M | 4.3 M | 2.6 M | 77 K | 2.1 M | 4.1 M |
| Rezultat operațional | 2.0 M | 3.1 M | 661 K | -1.6 M | -192 K | 1.1 M |
| Profit net | 1.8 M | 2.7 M | 519 K | -1.6 M | -192 K | 1.1 M |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 5.44 | 1.35 | 5.15 | 0.89 | 0.25 | 0.34 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 5.38 | 1.33 | 5.03 | 0.83 | 0.21 | 0.24 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 4.64 | 0.57 | 1.70 | 0.03 | 0.08 | 0.24 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 13.8% | 27.9% | 8.7% | 52.9% | 87.9% | 66.9% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.86 | 0.72 | 0.91 | 0.47 | 0.12 | 0.33 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 45.7% | 38.8% | 27.7% | 0.8% | 17.5% | 24.8% |
| Marjă netă % | 27.6% | 24.2% | 5.6% | -17.7% | -1.6% | 6.4% |
| ROA % | 76.6% | 115.1% | 22.6% | -166.5% | -8.5% | 28.7% |
| ROE % | 88.8% | 159.7% | 24.7% | -353.8% | -70.7% | 86.8% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 202.03 | 394.62 | 264.32 | 296.50 | 124.57 | 51.76 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 2 | 1 | 1 | 1 | 3 | 7 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 26.91 | 22.73 | 13.94 | 22.16 | 50.40 | — |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "AUTO - INSTRUCTOR" pentru perioada 2020–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 35.6% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.
Marja netă de 6.4% se situează la un nivel moderat.
Lichiditatea curentă de 0.34 este sub pragul critic (1.0) – risc de incapacitate de plată pe termen scurt.
Scorul de bonitate BB (26 puncte) indică un risc financiar ridicat. Se recomandă prudență în relațiile comerciale.
Recomandări:
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
| Indicator | Cod | An | An |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 020 | 1 234 567 | 1 345 678 |
| Active circulante | 190 | 987 654 | 1 012 345 |
| Total active | 410 | 2 222 221 | 2 358 023 |
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Publicitate
Publicitate prin bannere aiciAdăugați datele de contact pentru această companie. Echipa noastră va verifica informațiile înainte de publicare.