indice logo
Login

CENTRUL DE INSTRUIRE ȘI PRODUCȚIE SRL

Activ IDNO: 1003600049025
MD-2009, CHIȘINĂU CENTRU, mun. Chișinău, P. Halippa, 2 Înființat: 28.02.2017

CENTRUL DE INSTRUIRE ȘI PRODUCȚIE SRL – profil companie

CENTRUL DE INSTRUIRE ȘI PRODUCȚIE SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 28.02.2017, cu sediul în CHIȘINĂU CENTRU. Compania este identificată prin codul IDNO 1003600049025 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de SLONINOV OLEG. Capitalul social este deținut de "3FAN-PROIECT" S.R.L. (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), CENTRUL DE INSTRUIRE ȘI PRODUCȚIE SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.045.911 lei și un profit net de 1.094.042 lei, având 14 angajați. Scorul de bonitate estimat este 58/100 (clasa A).

Date Generale

IDNO: 1003600049025
Cod CUIIO 03400289
Activitate (CAEN) P8553
Forma Juridică Societate cu răspundere limitată
Data Înregistrării: 2017-02-28
Adresă: MD-2009, CHIȘINĂU CENTRU, mun. Chișinău, P. Halippa, 2
Cod ATU: 130

Contacte

+373 22 ●●● ●●●

+373 22 ●●● ●●●

+373 69 ●●● ●●●

lar●●●●●●●●●●●@●●●●.ru

cip●●●@●●●●.ru

Autentificare

Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.

Fondatori

Administratori

Liderii pieții conform anului 2025

Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.

Acoperire: P8553 — Şcoli de conducere (pilotaj) · vezi toate companiile din domeniu

  1. #1 Întreprinderea de Stat CENTRUL DE PREGĂTIRE A SPECIALIȘTILOR PENTRU ARMATA NAȚIONALĂ 76 600 607 MDL
  2. #2 VIRAL-ELEGANT SRL 18 354 068 MDL
  3. #3 AUTO - INSTRUCTOR SRL 16 466 307 MDL
  4. #4 PROD-AM SERVICE SRL 16 205 176 MDL
  5. #5 LIBERDRIVE SRL 11 601 388 MDL
  6. #6 CONCEPT AUTO SRL 10 240 941 MDL
  7. #7 AUTO CAPIȚA SRL 8 173 200 MDL
  8. #8 AUTOTEST CELEBRITY SRL 6 702 081 MDL
  9. #9 CENTRUL DE INSTRUIRE ȘI PRODUCȚIE SRL 6 045 911 MDL
  10. #10 Instituția de Învățămînt Scoala Auto ANDRIEȘ-PRIM A.V. 5 709 009 MDL

Compania ta este în top 10 (evidențiată mai sus).

1

Sumar Executiv

Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova

Venituri 2025

6.0 M MDL

8.8% vs 2024

Profit net 2025

1.1 M MDL

18.7% vs 2024

Total Active

9.7 M MDL

14 salariați

Capital Propriu

6.5 M MDL

ROE 16.8%

Scor Bonitate

58/100

A · Risc moderat
2

Evoluție Financiară

Tendințe pe 7 ani · valori în MDL

Venituri, cheltuieli și profit

Active, Datorii & Capital Propriu

Număr de salariați

3

Bilanț Comparativ

Valori în MDL · M = milioane, K = mii

Activ

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Active imobilizate 3.8 M 3.8 M 3.9 M 3.8 M 3.7 M 4.2 M 4.6 M
Active circulante 1.6 M 1.6 M 1.1 M 1.4 M 2.5 M 3.8 M 5.1 M
Total Activ 5.4 M 5.4 M 5.0 M 5.2 M 6.2 M 8.0 M 9.7 M

Pasiv

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Capital Propriu 4.0 M 3.2 M 3.3 M 3.4 M 4.1 M 5.4 M 6.5 M
Datorii termen lung 476 K 476 K 476 K 505 K 601 K 786 K 838 K
Datorii curente 867 K 1.7 M 1.2 M 1.3 M 1.5 M 1.8 M 2.4 M
Total Datorii 1.3 M 2.2 M 1.7 M 1.8 M 2.1 M 2.6 M 3.2 M

Profit & Pierdere

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Venituri din vânzări 3.6 M 3.6 M 4.7 M 4.8 M 5.5 M 6.6 M 6.0 M
Costul vânzărilor 606 K 2.2 M 2.7 M 3.0 M 3.1 M 3.3 M 3.4 M
Profit brut 2.9 M 1.4 M 2.0 M 1.7 M 2.4 M 3.4 M 2.6 M
Rezultat operațional -556 K -217 K 14 K 149 K 780 K 1.5 M 1.1 M
Profit net -556 K -315 K 18 K 149 K 692 K 1.3 M 1.1 M

Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova

4

Cheltuieli Operaționale

Structura costurilor · valori în MDL

5

Lichiditate & Solvabilitate

Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc

Indicator Prag optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Lichiditate curentă > 1.5 1.81 0.96 0.91 1.11 1.69 2.06 2.14
Lichiditate rapidă > 1.0 1.46 0.82 0.70 0.88 1.51 1.92 2.02
Lichiditate imediată > 0.3 0.45 0.34 0.13 0.35 1.00 1.47 1.74
Rata datoriilor % < 50% 24.9% 40.1% 34.2% 34.6% 33.5% 32.7% 33.2%
Autonomie financiară > 0.5 0.75 0.60 0.66 0.65 0.67 0.67 0.67

Evoluție lichiditate

6

Profitabilitate

Marje și rate de rentabilitate

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Marjă brută % 82.9% 39.3% 42.9% 36.3% 43.9% 50.9% 43.2%
Marjă netă % -15.7% -8.7% 0.4% 3.1% 12.6% 20.3% 18.1%
ROA % -10.3% -5.8% 0.4% 2.9% 11.2% 16.7% 11.2%
ROE % -13.7% -9.7% 0.5% 4.4% 16.8% 24.9% 16.8%

Evoluție marje

7

Indicatori de Activitate

Eficiența utilizării activelor

Indicator Optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Rotația stocurilor (ori/an) > 6 2.00 9.05 10.64 10.43 11.69 12.52 12.27
Durata stocajului (zile) < 60 183 40 34 35 31 29 30
Rotația creanțelor (ori/an) > 8 4.02 4.52 6.85 6.81 7.44 8.11 8.91
8

Structura Bilanțului

Distribuția activelor și pasivelor · 2025

Structura Activului

Structura Pasivului

9

Scor Bonitate

Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie

0255075100
BBBBBBAAAAAA
A · 58 / 100 · Bonitate bună
21/25
Lichiditate
2.14
17/25
Solvabilitate
66.8%
18/25
Profitabilitate
18.1%
2/25
Rentabilitate
16.8%
Scala de rating bonitate
AAA
85–100
AA
70–84
A
55–69
BBB
40–54
BB
25–39
B
0–24
10

Analiza Datoriilor

Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt

Structura datoriilor (MDL)

Rata datoriilor (%)

11

Concluzii & Recomandări

Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile

Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "CENTRUL DE INSTRUIRE ȘI PRODUCȚIE" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.

Cifra de afaceri a scăzut cu 8.8% față de 2024, ceea ce necesită monitorizare atentă.

Marja netă de 18.1% reflectă o profitabilitate solidă.

Lichiditatea curentă de 2.14 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).

Scorul de bonitate A (58 puncte) indică o situație financiară bună, cu risc moderat.

Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.

12

Rapoartele complete

Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.

Autentificare

Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.

Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).

Licitații publice

Achiziții publice (MTender) la care compania a participat, conform datelor oficiale.

234
Participări
231
Câștigate
766 027 MDL
Valoare câștigată
02.11.2026
Ultima activitate

CENTRUL DE INSTRUIRE ȘI PRODUCȚIE SRL a participat la 234 proceduri de achiziții publice, dintre care 233 prin atribuire directă și 1 prin licitație competitivă. A câștigat 231 proceduri, în valoare totală de 766 027 MDL.

Autentificare

Trebuie să fii autentificat pentru a vedea licitațiile publice.