Publicitate
Interesat să plasezi un banner aici?Publicitate
Interesat să plasezi un banner aici?Întreprinderea cu Capital Străin EUROTERM GROUP SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 31.10.2011, cu sediul în CHIȘINĂU CIOCANA. Compania este identificată prin codul IDNO 1011600036385 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de BÎRSA ANDREI. Capitalul social este deținut de PROMINVEST DEVELOPMENT LTD (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Producţia de rezervoare şi cazane metalice pentru încălzire centrală. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), Întreprinderea cu Capital Străin EUROTERM GROUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 127.100.149 lei și un profit net de 4.931.028 lei, având 49 angajați. Scorul de bonitate estimat este 37/100 (clasa BB).
+373 22 ●●● ●●●
+373 22 ●●● ●●●
+373 22 ●●● ●●●
+373 22 ●●● ●●●
+373 22 ●●● ●●●
+373 68 ●●● ●●●
+373 68 ●●● ●●●
+373 69 ●●● ●●●
dir●●●●●@●●●●●●●●.md
eur●●●●●@●●●●●●●●.md
inf●●@●●●●●●●●.md
d.c●●●●●●●●@●●●●●●●●.md
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-2044, CHIȘINĂU CIOCANA, mun. Chișinău, M. Sadoveanu, 4/10
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: G4754 — Comerţ cu amănuntul al articolelor şi aparatelor electrocasnice, în magazine specializate · vezi toate companiile din domeniu
Compania ta este în top 10 (evidențiată mai sus).
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
127.1 M MDL
0.8% vs 2024Profit net 2025
4.9 M MDL
13.2% vs 2024Total Active
133.9 M MDL
49 salariațiCapital Propriu
40.1 M MDL
ROE 12.3%Scor Bonitate
37/100
BB · Risc ridicatTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 1.0 M | 888 K | 1.3 M | 1.7 M | 1.9 M | 2.3 M | 20.3 M |
| Active circulante | 68.0 M | 70.0 M | 62.2 M | 73.5 M | 83.9 M | 87.0 M | 113.6 M |
| Total Activ | 69.0 M | 70.9 M | 63.5 M | 75.2 M | 85.8 M | 89.3 M | 133.9 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 12.1 M | 15.6 M | 20.3 M | 25.0 M | 29.5 M | 35.2 M | 40.1 M |
| Datorii termen lung | 20.8 M | 15.6 M | 15.5 M | 19.1 M | 13.7 M | 8.0 M | 45.4 M |
| Datorii curente | 36.2 M | 39.7 M | 27.7 M | 31.1 M | 42.6 M | 46.2 M | 48.4 M |
| Total Datorii | 56.9 M | 55.3 M | 43.2 M | 50.2 M | 56.3 M | 54.1 M | 93.8 M |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 83.0 M | 115.7 M | 114.0 M | 111.6 M | 104.1 M | 126.2 M | 127.1 M |
| Costul vânzărilor | 68.3 M | 99.3 M | 95.8 M | 91.0 M | 84.0 M | 100.8 M | 97.9 M |
| Profit brut | 14.7 M | 16.3 M | 18.2 M | 20.6 M | 20.1 M | 25.3 M | 29.2 M |
| Rezultat operațional | 2.3 M | 5.0 M | 6.2 M | 6.3 M | 4.5 M | 4.2 M | 3.7 M |
| Profit net | 2.2 M | 3.5 M | 4.7 M | 4.7 M | 4.6 M | 5.7 M | 4.9 M |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 1.88 | 1.76 | 2.24 | 2.36 | 1.97 | 1.89 | 2.35 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 0.77 | 0.78 | 0.85 | 1.03 | 0.87 | 0.85 | 0.99 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.06 | 0.07 | 0.05 | 0.10 | 0.12 | 0.08 | 0.09 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 82.5% | 78.0% | 68.0% | 66.8% | 65.6% | 60.6% | 70.0% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.18 | 0.22 | 0.32 | 0.33 | 0.34 | 0.39 | 0.30 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 17.7% | 14.1% | 15.9% | 18.5% | 19.3% | 20.1% | 23.0% |
| Marjă netă % | 2.7% | 3.0% | 4.2% | 4.2% | 4.4% | 4.5% | 3.9% |
| ROA % | 3.2% | 4.9% | 7.5% | 6.2% | 5.3% | 6.4% | 3.7% |
| ROE % | 18.2% | 22.4% | 23.3% | 18.7% | 15.4% | 16.1% | 12.3% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 1.70 | 2.54 | 2.48 | 2.20 | 1.80 | 2.11 | 1.48 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 215 | 144 | 147 | 166 | 203 | 173 | 247 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 3.22 | 4.12 | 5.16 | 3.84 | 3.27 | 3.56 | 2.93 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Întreprinderea cu Capital Străin "EUROTERM GROUP" Societate cu Răspundere Limitată pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri este relativ stabilă, cu o variație de 0.8% față de 2024.
Marja netă de 3.9% se situează la un nivel moderat.
Lichiditatea curentă de 2.35 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).
Scorul de bonitate BB (37 puncte) indică un risc financiar ridicat. Se recomandă prudență în relațiile comerciale.
Recomandări:
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
| Indicator | Cod | An | An |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 020 | 1 234 567 | 1 345 678 |
| Active circulante | 190 | 987 654 | 1 012 345 |
| Total active | 410 | 2 222 221 | 2 358 023 |
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Achiziții publice (MTender) la care compania a participat, conform datelor oficiale.
Întreprinderea cu Capital Străin EUROTERM GROUP SRL a participat la 38 proceduri de achiziții publice, dintre care 27 prin atribuire directă și 11 prin licitație competitivă. A câștigat 31 proceduri, în valoare totală de 403 891 MDL.
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea licitațiile publice.
Se încarcă...
Se încarcă...
Publicitate
Interesat să plasezi un banner aici?Adăugați datele de contact pentru această companie. Echipa noastră va verifica informațiile înainte de publicare.