indice logo
Login

STALUX-TOUR SRL

Activ IDNO: 1021600037338
MD-2045, CHIȘINĂU RÎȘCANI, mun. Chișinău, Matei Basarab, 16/1, ap.(of.) 69 Înființat: 13.09.2021

STALUX-TOUR SRL – profil companie

STALUX-TOUR SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 13.09.2021, cu sediul în CHIȘINĂU RÎȘCANI. Compania este identificată prin codul IDNO 1021600037338 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de FIȘOVA OLGA. Capitalul social este deținut de FIȘOVA OLGA (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Intermedieri în comerţul cu produse diverse. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), STALUX-TOUR SRL a raportat o cifră de afaceri de 63.638.497 lei și un profit net de 542.536 lei, având 3 angajați. Scorul de bonitate estimat este 30/100 (clasa BB).

Date Generale

IDNO: 1021600037338
Cod CUIIO 41493836
Activitate (CAEN) N7911
Forma Juridică Societate cu răspundere limitată
Data Înregistrării: 2021-09-13
Adresă: MD-2045, CHIȘINĂU RÎȘCANI, mun. Chișinău, Matei Basarab, 16/1, ap.(of.) 69

Contacte

Nu sunt disponibile date de contact.

Fondatori

Administratori

Liderii pieții conform anului 2025

Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.

Acoperire: N7911 — Activităţi ale agenţiilor turistice · vezi toate companiile din domeniu

  1. #1 JOIN UP SRL 2 646 550 081 MDL
  2. #2 VOYAGE PRESTIGE SRL 199 598 304 MDL
  3. #3 ABC TRAVEL SRL 102 675 751 MDL
  4. #4 ENWARDO INVESTMENT GROUP SRL 78 913 493 MDL
  5. #5 CANONIC-TUR SRL 73 235 963 MDL
  6. #6 STALUX-TOUR SRL 63 638 497 MDL
  7. #7 RACURS GRUP SRL 59 391 127 MDL
  8. #8 INFOTURISM GRUP SRL 54 383 302 MDL
  9. #9 EXPLOR TUR SRL 51 370 087 MDL
  10. #10 TELETUR SRL 50 970 072 MDL

Compania ta este în top 10 (evidențiată mai sus).

1

Sumar Executiv

Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova

Venituri 2025

63.6 M MDL

4.3% vs 2024

Profit net 2025

543 K MDL

68.5% vs 2024

Total Active

2.8 M MDL

3 salariați

Capital Propriu

950 K MDL

ROE 57.1%

Scor Bonitate

30/100

BB · Risc ridicat
2

Evoluție Financiară

Tendințe pe 5 ani · valori în MDL

Venituri, cheltuieli și profit

Active, Datorii & Capital Propriu

Număr de salariați

3

Bilanț Comparativ

Valori în MDL · M = milioane, K = mii

Activ

Indicator 2021 2022 2023 2024 2025
Active imobilizate — — — — —
Active circulante — 536 K 645 K 2.3 M 2.8 M
Total Activ — 536 K 645 K 2.3 M 2.8 M

Pasiv

Indicator 2021 2022 2023 2024 2025
Capital Propriu — 6 K 85 K 408 K 950 K
Datorii termen lung — — — — —
Datorii curente — 531 K 560 K 1.9 M 1.9 M
Total Datorii — 531 K 560 K 1.9 M 1.9 M

Profit & Pierdere

Indicator 2021 2022 2023 2024 2025
Venituri din vânzări — 5.3 M 50.7 M 61.0 M 63.6 M
Costul vânzărilor — 5.2 M 50.5 M 60.6 M 63.0 M
Profit brut — 37 K 107 K 398 K 655 K
Rezultat operațional — 7 K 87 K 374 K 624 K
Profit net — 6 K 80 K 322 K 543 K

Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova

4

Cheltuieli Operaționale

Structura costurilor · valori în MDL

5

Lichiditate & Solvabilitate

Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc

Indicator Prag optim 2021 2022 2023 2024 2025
Lichiditate curentă > 1.5 — 1.01 1.15 1.21 1.51
Lichiditate rapidă > 1.0 — — — — —
Lichiditate imediată > 0.3 — 0.17 0.13 0.64 0.74
Rata datoriilor % < 50% — 98.9% 86.8% 82.6% 66.3%
Autonomie financiară > 0.5 — 0.01 0.13 0.17 0.34

Evoluție lichiditate

6

Profitabilitate

Marje și rate de rentabilitate

Indicator 2021 2022 2023 2024 2025
Marjă brută % — 0.7% 0.2% 0.7% 1.0%
Marjă netă % — 0.1% 0.2% 0.5% 0.9%
ROA % — 1.1% 12.5% 13.7% 19.3%
ROE % — 100.0% 94.2% 79.0% 57.1%

Evoluție marje

7

Indicatori de Activitate

Eficiența utilizării activelor

Indicator Optim 2021 2022 2023 2024 2025
Rotația stocurilor (ori/an) > 6 — — — — —
Durata stocajului (zile) < 60 — — — — —
Rotația creanțelor (ori/an) > 8 — 11.73 88.20 55.13 44.53
8

Structura Bilanțului

Distribuția activelor și pasivelor · 2025

Structura Activului

Structura Pasivului

9

Scor Bonitate

Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie

0255075100
BBBBBBAAAAAA
BB · 30 / 100 · Bonitate slabă
15/25
Lichiditate
1.51
8/25
Solvabilitate
33.7%
1/25
Profitabilitate
0.9%
6/25
Rentabilitate
57.1%
Scala de rating bonitate
AAA
85–100
AA
70–84
A
55–69
BBB
40–54
BB
25–39
B
0–24
11

Concluzii & Recomandări

Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile

Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "STALUX-TOUR" pentru perioada 2021–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.

Cifra de afaceri este relativ stabilă, cu o variație de 4.3% față de 2024.

Marja netă de 0.9% este scăzută și indică presiune asupra profitabilității.

Lichiditatea curentă de 1.51 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).

Scorul de bonitate BB (30 puncte) indică un risc financiar ridicat. Se recomandă prudență în relațiile comerciale.

Recomandări:

  • Optimizarea structurii costurilor pentru îmbunătățirea marjei nete.
  • Reducerea gradului de îndatorare (rata datoriilor: 66.3%) prin consolidarea capitalului propriu.

Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.

12

Rapoartele complete

Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.

Autentificare

Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.

Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).