Publicitate
Publicitate prin bannere aiciPublicitate
Publicitate prin bannere aiciBIROUL DE CĂLĂTORII DIN CHIȘINĂU SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 11.06.2025, cu sediul în CHIȘINĂU CENTRU. Compania este identificată prin codul IDNO 1002600030493 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de BOBROV OLEG. Capitalul social este deținut de BOBROV VALERI (80,00%), BOBROVA ALA (10,00%), RUSSU TATIANA (10,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Intermedieri în comerţul cu produse diverse. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), BIROUL DE CĂLĂTORII DIN CHIȘINĂU SRL a raportat o cifră de afaceri de 215.437 lei și un profit net de 36.449 lei, având 3 angajați. Scorul de bonitate estimat este 44/100 (clasa BBB).
Nu sunt disponibile date de contact.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-2012, CHIȘINĂU CENTRU, mun. Chișinău, Vasile Alecsandri, 78
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: N7912 — Activităţi ale tur-operatorilor · vezi toate companiile din domeniu
Poziția companiei: #56 din 74.
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
215 K MDL
1.1% vs 2024Profit net 2025
36 K MDL
340.6% vs 2024Total Active
376 K MDL
3 salariațiCapital Propriu
128 K MDL
ROE 28.4%Scor Bonitate
44/100
BBB · Risc mediuTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 13 K | 9 K | 6 K | 3 K | 1 K | 500 | 500 |
| Active circulante | 484 K | 234 K | 205 K | 326 K | 283 K | 143 K | 376 K |
| Total Activ | 497 K | 243 K | 210 K | 329 K | 284 K | 144 K | 376 K |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 38 K | 45 K | 50 K | 58 K | 84 K | 92 K | 128 K |
| Datorii termen lung | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 |
| Datorii curente | 459 K | 197 K | 160 K | 271 K | 200 K | 52 K | 248 K |
| Total Datorii | 459 K | 198 K | 160 K | 271 K | 201 K | 52 K | 248 K |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 283 K | 239 K | 179 K | 132 K | 180 K | 218 K | 215 K |
| Costul vânzărilor | 122 K | — | 107 K | 68 K | 89 K | 162 K | 87 K |
| Profit brut | 161 K | 239 K | 72 K | 64 K | 91 K | 56 K | 128 K |
| Rezultat operațional | 128 K | 9 K | 16 K | 5 K | 28 K | 9 K | 42 K |
| Profit net | 110 K | 8 K | 5 K | 8 K | 26 K | 8 K | 36 K |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 1.05 | 1.18 | 1.28 | 1.20 | 1.41 | 2.77 | 1.52 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 1.03 | 1.13 | 1.22 | 1.16 | 1.36 | 2.61 | 1.48 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.20 | 0.33 | 0.96 | 0.81 | 1.30 | 1.28 | 1.10 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 92.4% | 81.3% | 76.2% | 82.5% | 70.6% | 36.1% | 65.9% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.08 | 0.19 | 0.24 | 0.18 | 0.29 | 0.64 | 0.34 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 57.0% | 100.0% | 40.0% | 48.3% | 50.4% | 25.8% | 59.6% |
| Marjă netă % | 38.8% | 3.3% | 2.6% | 5.8% | 14.5% | 3.8% | 16.9% |
| ROA % | 22.1% | 3.2% | 2.2% | 2.3% | 9.2% | 5.7% | 9.7% |
| ROE % | 292.4% | 17.3% | 9.2% | 13.3% | 31.2% | 9.0% | 28.4% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 11.71 | — | 10.46 | 6.59 | 8.64 | 18.48 | 9.78 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 31 | — | 35 | 55 | 42 | 20 | 37 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 0.74 | 1.51 | 4.32 | 1.37 | 14.30 | 3.17 | 2.27 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "BIROUL DE CĂLĂTORII DIN CHIȘINĂU" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri a scăzut cu 1.1% față de 2024, ceea ce necesită monitorizare atentă.
Marja netă de 16.9% reflectă o profitabilitate solidă.
Lichiditatea curentă de 1.52 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).
Scorul de bonitate BBB (44 puncte) este satisfăcător, însă există indicatori care necesită îmbunătățire.
Recomandări:
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
| Indicator | Cod | An | An |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 020 | 1 234 567 | 1 345 678 |
| Active circulante | 190 | 987 654 | 1 012 345 |
| Total active | 410 | 2 222 221 | 2 358 023 |
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Publicitate
Publicitate prin bannere aiciAdăugați datele de contact pentru această companie. Echipa noastră va verifica informațiile înainte de publicare.