IDNO: 1002600046784
ActivODISEU SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 06.11.1992, cu sediul în CHIȘINĂU RÎȘCANI. Compania este identificată prin codul IDNO 1002600046784 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de REȘETNIC TATIANA. Capitalul social este deținut de REȘETNIC TATIANA (75,00%), REȘETNIC LEVAN (25,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Activităţi de asistenţă medicală specializată. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), ODISEU SRL a raportat o cifră de afaceri de 10.283.823 lei și un profit net de 825.864 lei, având 16 angajați. Scorul de bonitate estimat este 55/100 (clasa A).
+373 22 ●●● ●●●
+373 69 ●●● ●●●
odi●●●@●●●●●●.md
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Hartă bazată pe adresa: MD-2068, CHIȘINĂU RÎȘCANI, mun. Chișinău, Bogdan-Voievod, 2, ap.(of.) 144
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: I5510 — Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare · vezi toate companiile din domeniu
Poziția companiei: #39 din 209.
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
10.3 M MDL
7.6% vs 2024Profit net 2025
826 K MDL
2.2% vs 2024Total Active
17.0 M MDL
16 salariațiCapital Propriu
14.4 M MDL
ROE 5.7%Scor Bonitate
55/100
A · Risc moderatTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 16.4 M | 15.7 M | 16.0 M | 15.1 M | 16.0 M | 15.0 M | 14.2 M |
| Active circulante | 854 K | 2.0 M | 1.4 M | 1.8 M | 1.6 M | 1.2 M | 2.8 M |
| Total Activ | 17.3 M | 17.7 M | 17.4 M | 16.8 M | 17.6 M | 16.2 M | 17.0 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 12.7 M | 11.7 M | 12.4 M | 13.6 M | 13.7 M | 13.7 M | 14.4 M |
| Datorii termen lung | 4.3 M | 4.5 M | 4.4 M | 2.1 M | 2.6 M | 450 K | 1.8 M |
| Datorii curente | 275 K | 1.6 M | 574 K | 1.2 M | 1.3 M | 2.1 M | 809 K |
| Total Datorii | 4.6 M | 6.1 M | 5.0 M | 3.2 M | 3.9 M | 2.5 M | 2.6 M |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 8.2 M | 3.2 M | 5.4 M | 10.2 M | 10.0 M | 9.6 M | 10.3 M |
| Costul vânzărilor | 2.6 M | 714 K | 2.0 M | 3.9 M | 3.5 M | 3.4 M | 2.2 M |
| Profit brut | 5.6 M | 2.5 M | 3.4 M | 6.3 M | 6.5 M | 6.2 M | 8.1 M |
| Rezultat operațional | 966 K | -609 K | 1.4 M | 2.4 M | 2.5 M | 951 K | 1.4 M |
| Profit net | 868 K | -1.0 M | 757 K | 2.2 M | 2.3 M | 808 K | 826 K |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 3.11 | 1.27 | 2.43 | 1.53 | 1.27 | 0.61 | 3.41 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 3.06 | 1.23 | 1.14 | 1.12 | 0.76 | 0.38 | 2.22 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.12 | 0.04 | 0.81 | 0.80 | 0.19 | 0.04 | 1.64 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 26.7% | 34.2% | 28.7% | 19.2% | 22.1% | 15.5% | 15.4% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.73 | 0.66 | 0.71 | 0.81 | 0.78 | 0.85 | 0.85 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 68.5% | 77.5% | 62.4% | 61.8% | 65.3% | 64.5% | 78.9% |
| Marjă netă % | 10.6% | -32.1% | 13.9% | 21.3% | 22.6% | 8.5% | 8.0% |
| ROA % | 5.0% | -5.8% | 4.4% | 12.9% | 12.9% | 5.0% | 4.9% |
| ROE % | 6.8% | -8.7% | 6.1% | 15.9% | 16.6% | 5.9% | 5.7% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 190.11 | 9.29 | 2.76 | 8.29 | 5.29 | 7.42 | 2.27 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 2 | 39 | 132 | 44 | 69 | 49 | 161 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 10.17 | 1.72 | 28.88 | 27.08 | 13.98 | 13.43 | 21.80 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei SOCIETATEA CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ "ODISEU" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 7.6% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.
Marja netă de 8% se situează la un nivel moderat.
Lichiditatea curentă de 3.41 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).
Scorul de bonitate A (55 puncte) indică o situație financiară bună, cu risc moderat.
Recomandări:
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Achiziții publice (MTender) la care compania a participat, conform datelor oficiale.
ODISEU SRL a participat la 23 proceduri de achiziții publice, dintre care 9 prin atribuire directă și 14 prin licitație competitivă. A câștigat 14 proceduri, în valoare totală de 1 409 759 MDL.
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea licitațiile publice.
Se încarcă...