Publicitate
Publicitate prin bannere aiciPublicitate
Publicitate prin bannere aiciVICTONIS PRIM SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 11.08.2008, cu sediul în CHIȘINĂU BOTANICA. Compania este identificată prin codul IDNO 1008600040359 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de VOLCOVA VICTORIA. Capitalul social este deținut de VOLCOVA VICTORIA (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Comerţul cu ridicata pe bază de tarife sau contracte. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), VICTONIS PRIM SRL a raportat o cifră de afaceri de 89.842.769 lei și un profit net de 7.205.929 lei, având 25 angajați. Scorul de bonitate estimat este 56/100 (clasa A).
+373 61 ●●● ●●●
+373 69 ●●● ●●●
vic●●●●●●●●●●@●●●●●.com
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-2062, CHIȘINĂU BOTANICA, mun. Chișinău, Dacia bd., 50, ap.(of.) 53
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: G4638 — Comerţ cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv peşte, crustacee şi moluşte · vezi toate companiile din domeniu
Compania ta este în top 10 (evidențiată mai sus).
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
89.8 M MDL
9.1% vs 2024Profit net 2025
7.2 M MDL
9.7% vs 2024Total Active
43.8 M MDL
25 salariațiCapital Propriu
37.0 M MDL
ROE 19.5%Scor Bonitate
56/100
A · Risc moderatTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 56 K | 220 K | 233 K | 550 K | 1.2 M | 1.3 M | 2.2 M |
| Active circulante | 10.5 M | 13.0 M | 22.9 M | 30.8 M | 47.0 M | 34.3 M | 41.6 M |
| Total Activ | 10.5 M | 13.2 M | 23.2 M | 31.4 M | 48.2 M | 35.7 M | 43.8 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 6.8 M | 9.6 M | 14.4 M | 20.4 M | 26.8 M | 32.7 M | 37.0 M |
| Datorii termen lung | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii curente | 3.8 M | 3.6 M | 8.8 M | 10.9 M | 21.5 M | 2.9 M | 6.8 M |
| Total Datorii | 3.8 M | 3.6 M | 8.8 M | 10.9 M | 21.5 M | 2.9 M | 6.8 M |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 33.8 M | 44.1 M | 49.3 M | 67.8 M | 74.4 M | 82.3 M | 89.8 M |
| Costul vânzărilor | 30.6 M | 38.2 M | 41.2 M | 57.4 M | 63.1 M | 69.6 M | 74.3 M |
| Profit brut | 3.2 M | 5.9 M | 8.1 M | 10.3 M | 11.3 M | 12.8 M | 15.6 M |
| Rezultat operațional | 1.8 M | 3.7 M | 5.4 M | 7.2 M | 7.8 M | 7.2 M | 8.3 M |
| Profit net | 1.6 M | 2.9 M | 4.8 M | 6.1 M | 6.5 M | 6.6 M | 7.2 M |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 2.78 | 3.57 | 2.61 | 2.82 | 2.19 | 11.77 | 6.13 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 1.50 | 1.70 | 1.50 | 1.96 | 1.26 | 4.47 | 2.95 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.34 | 0.22 | 0.23 | 0.46 | 0.02 | 0.76 | 0.48 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 35.7% | 27.5% | 38.0% | 34.9% | 44.5% | 8.2% | 15.5% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.64 | 0.73 | 0.62 | 0.65 | 0.56 | 0.92 | 0.85 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 9.5% | 13.5% | 16.4% | 15.3% | 15.2% | 15.5% | 17.3% |
| Marjă netă % | 4.6% | 6.5% | 9.7% | 9.0% | 8.7% | 8.0% | 8.0% |
| ROA % | 14.8% | 21.5% | 20.7% | 19.5% | 13.5% | 18.4% | 16.5% |
| ROE % | 23.0% | 29.7% | 33.3% | 30.0% | 24.3% | 20.1% | 19.5% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 6.34 | 5.58 | 4.23 | 6.10 | 3.17 | 3.27 | 3.45 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 58 | 65 | 86 | 60 | 115 | 112 | 106 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 7.74 | 8.17 | 4.43 | 4.12 | 2.80 | 7.60 | 5.35 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "VICTONIS PRIM" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 9.1% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.
Marja netă de 8% se situează la un nivel moderat.
Lichiditatea curentă de 6.13 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).
Scorul de bonitate A (56 puncte) indică o situație financiară bună, cu risc moderat.
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
| Indicator | Cod | An | An |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 020 | 1 234 567 | 1 345 678 |
| Active circulante | 190 | 987 654 | 1 012 345 |
| Total active | 410 | 2 222 221 | 2 358 023 |
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Publicitate
Publicitate prin bannere aiciAdăugați datele de contact pentru această companie. Echipa noastră va verifica informațiile înainte de publicare.