indice logo
Login

FITNESS FAMILY SRL

IDNO: 1014600012087

Activ
MD-2075, CHIȘINĂU CIOCANA, mun. Chișinău, Profesor Ion Dumeniuk, 23, ap.(of.) 9 Înființat: 11.04.2014

FITNESS FAMILY SRL – profil companie

FITNESS FAMILY SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 11.04.2014, cu sediul în CHIȘINĂU CIOCANA. Compania este identificată prin codul IDNO 1014600012087 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de ȘEPTEACOVA TATIANA. Capitalul social este deținut de BALAN ION (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Activităţi ale centrelor de fitness. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), FITNESS FAMILY SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.300.939 lei și un profit net de 234.663 lei, având 5 angajați. Scorul de bonitate estimat este 10/100 (clasa B).

Date Generale

IDNO: 1014600012087
Cod CUIIO 40970808
Activitate (CAEN) R9311
Forma Juridică Societate cu răspundere limitată
Data Înregistrării: 2014-04-11
Adresă: MD-2075, CHIȘINĂU CIOCANA, mun. Chișinău, Profesor Ion Dumeniuk, 23, ap.(of.) 9

Contacte

+373 60 ●●● ●●●

Autentificare

Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.

Fondatori

Administratori

Locație pe Hartă

Hartă bazată pe adresa: MD-2075, CHIȘINĂU CIOCANA, mun. Chișinău, Profesor Ion Dumeniuk, 23, ap.(of.) 9

Liderii pieții conform anului 2025

Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.

Acoperire: R9311 — Activităţi ale bazelor sportive · vezi toate companiile din domeniu

  1. #1 Întreprinderea Mixtă NIAGARA CLUB S.R.L. 50 267 619 MDL
  2. #2 Întreprinderea de Stat MANEJUL DE ATLETICĂ UȘOARĂ 7 995 239 MDL
  3. #3 FITNESS FAMILY SRL 6 300 939 MDL
  4. #4 ZIRVE SPORT CLUB SRL 4 166 228 MDL
  5. #5 BILIARD CLUB SRL 1 171 337 MDL
  6. #6 MASTERFIT COM SRL 827 898 MDL
  7. #7 SOCIAL MEDIA HUNTERS SRL 819 053 MDL
  8. #8 iPadel SRL 804 637 MDL
  9. #9 IMM-SPORT SRL 779 188 MDL
  10. #10 YOGA GO STUDIO SRL 750 060 MDL

Compania ta este în top 10 (evidențiată mai sus).

1

Sumar Executiv

Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova

Venituri 2025

6.3 M MDL

3.5% vs 2024

Profit net 2025

235 K MDL

88.4% vs 2024

Total Active

46.4 M MDL

5 salariați

Capital Propriu

6.5 M MDL

ROE 3.6%

Scor Bonitate

10/100

B · Risc f. ridicat
2

Evoluție Financiară

Tendințe pe 7 ani · valori în MDL

Venituri, cheltuieli și profit

Active, Datorii & Capital Propriu

Număr de salariați

3

Bilanț Comparativ

Valori în MDL · M = milioane, K = mii

Activ

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Active imobilizate 1.7 M 1.9 M 1.9 M 25.1 M 33.1 M 34.8 M 40.1 M
Active circulante 864 K 3.0 M 2.9 M 26.4 M 33.3 M 36.2 M 6.3 M
Total Activ 2.6 M 4.9 M 4.8 M 51.5 M 66.3 M 71.0 M 46.4 M

Pasiv

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Capital Propriu 622 K 909 K 968 K 1.8 M 4.2 M 6.2 M 6.5 M
Datorii termen lung 1.3 M 3.9 M 3.5 M 6.8 M 33.9 M 35.9 M 11.4 M
Datorii curente 699 K 138 K 374 K 43.0 M 28.3 M 28.9 M 28.5 M
Total Datorii 2.0 M 4.0 M 3.9 M 49.7 M 62.2 M 64.8 M 39.9 M

Profit & Pierdere

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Venituri din vânzări 1.2 M 2.1 M 2.8 M 4.6 M 5.3 M 6.1 M 6.3 M
Costul vânzărilor 417 K 640 K 2.1 M 3.5 M 1.5 M 2.2 M 6.0 M
Profit brut 763 K 1.5 M 737 K 1.1 M 3.8 M 3.8 M 321 K
Rezultat operațional -44 K 306 K 170 K -319 K 2.4 M 2.3 M 267 K
Profit net -384 K 287 K 60 K -12 K 2.3 M 2.0 M 235 K

Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova

4

Cheltuieli Operaționale

Structura costurilor · valori în MDL

5

Lichiditate & Solvabilitate

Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc

Indicator Prag optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Lichiditate curentă > 1.5 1.24 22.12 7.87 0.61 1.18 1.25 0.22
Lichiditate rapidă > 1.0 0.04 4.93 1.60 0.60 1.07 1.03 0.22
Lichiditate imediată > 0.3 0.02 0.29 0.27 0.01 0.02 0.01 0.00
Rata datoriilor % < 50% 76.1% 81.5% 79.9% 96.6% 93.7% 91.3% 86.0%
Autonomie financiară > 0.5 0.24 0.19 0.20 0.03 0.06 0.09 0.14

Evoluție lichiditate

6

Profitabilitate

Marje și rate de rentabilitate

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Marjă brută % 64.6% 69.8% 26.3% 23.3% 72.2% 63.1% 5.1%
Marjă netă % -32.5% 13.5% 2.1% -0.3% 44.3% 33.1% 3.7%
ROA % -14.8% 5.8% 1.2% 0.0% 3.5% 2.8% 0.5%
ROE % -61.8% 31.6% 6.2% -0.7% 56.1% 32.7% 3.6%

Evoluție marje

7

Indicatori de Activitate

Eficiența utilizării activelor

Indicator Optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Rotația stocurilor (ori/an) > 6 0.50 0.27 0.88 5.66 0.50 0.35 48.80
Durata stocajului (zile) < 60 730 1352 415 64 730 1043 7
Rotația creanțelor (ori/an) > 8 65.76 3.33 5.67 0.18 0.18 0.21 1.02
8

Structura Bilanțului

Distribuția activelor și pasivelor · 2025

Structura Activului

Structura Pasivului

9

Scor Bonitate

Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie

0255075100
BBBBBBAAAAAA
B · 10 / 100 · Bonitate nesatisfăcătoare
2/25
Lichiditate
0.22
4/25
Solvabilitate
14.0%
4/25
Profitabilitate
3.7%
0/25
Rentabilitate
3.6%
Scala de rating bonitate
AAA
85–100
AA
70–84
A
55–69
BBB
40–54
BB
25–39
B
0–24
10

Analiza Datoriilor

Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt

Structura datoriilor (MDL)

Rata datoriilor (%)

11

Concluzii & Recomandări

Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile

Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "FITNESS FAMILY" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.

Cifra de afaceri este relativ stabilă, cu o variație de 3.5% față de 2024.

Marja netă de 3.7% se situează la un nivel moderat.

Lichiditatea curentă de 0.22 este sub pragul critic (1.0) – risc de incapacitate de plată pe termen scurt.

Scorul de bonitate B (10 puncte) indică un risc financiar foarte ridicat. Sunt necesare măsuri urgente de restructurare.

Recomandări:

  • Optimizarea structurii costurilor pentru îmbunătățirea marjei nete.
  • Îmbunătățirea lichidității prin gestionarea mai eficientă a datoriilor curente.
  • Reducerea gradului de îndatorare (rata datoriilor: 86%) prin consolidarea capitalului propriu.
  • Creșterea rentabilității capitalului propriu (ROE: 3.6%) prin maximizarea eficienței operaționale.

Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.

12

Rapoartele complete

Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.

Autentificare

Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.

Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).