IDNO: 1019600031652
ActivSOCIAL MEDIA HUNTERS SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 15.07.2019, cu sediul în CHIȘINĂU BOTANICA. Compania este identificată prin codul IDNO 1019600031652 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de MUNTEAN DUMITRU. Capitalul social este deținut de MUNTEAN DUMITRU (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), SOCIAL MEDIA HUNTERS SRL a raportat o cifră de afaceri de 819.053 lei și un profit net de 603.640 lei. Scorul de bonitate estimat este 99/100 (clasa AAA).
Nu sunt disponibile date de contact.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-2038, CHIȘINĂU BOTANICA, mun. Chișinău, Melestiu, 26/1, ap.(of.) 79
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: R9311 — Activităţi ale bazelor sportive · vezi toate companiile din domeniu
Compania ta este în top 10 (evidențiată mai sus).
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
819 K MDL
8.6% vs 2024Profit net 2025
604 K MDL
7.4% vs 2024Total Active
11 K MDL
Capital Propriu
11 K MDL
ROE 5573.3%Scor Bonitate
99/100
AAA · Risc minimTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | — | — | 40 K | 30 K | 21 K | 11 K | 6 K |
| Active circulante | — | — | 107 K | 20 K | 69 K | 160 K | 5 K |
| Total Activ | — | — | 146 K | 50 K | 90 K | 172 K | 11 K |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | — | — | 129 K | 45 K | 57 K | 132 K | 11 K |
| Datorii termen lung | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii curente | — | — | 18 K | 5 K | 33 K | 40 K | 349 |
| Total Datorii | — | — | 18 K | 5 K | 33 K | 40 K | 349 |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | — | — | 377 K | 324 K | 408 K | 754 K | 819 K |
| Costul vânzărilor | — | — | 73 K | 77 K | 95 K | 366 K | 496 K |
| Profit brut | — | — | 304 K | 247 K | 313 K | 388 K | 323 K |
| Rezultat operațional | — | — | 271 K | -16 K | 276 K | 548 K | 636 K |
| Profit net | — | — | 256 K | 48 K | 394 K | 652 K | 604 K |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | — | — | 6.00 | 3.66 | 2.10 | 4.06 | 15.70 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | — | — | — | — | — | 4.02 | 11.07 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | — | — | 6.00 | 3.51 | 2.10 | 4.01 | 6.07 |
| Rata datoriilor % | < 50% | — | — | 12.2% | 10.8% | 36.7% | 23.0% | 3.1% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | — | — | 0.88 | 0.89 | 0.63 | 0.77 | 0.97 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | — | — | 80.7% | 76.2% | 76.8% | 51.5% | 39.4% |
| Marjă netă % | — | — | 68.1% | 14.8% | 96.7% | 86.4% | 73.7% |
| ROA % | — | — | 175.1% | 95.8% | 437.8% | 379.1% | 5399.3% |
| ROE % | — | — | 199.3% | 107.5% | 691.5% | 492.5% | 5573.3% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | — | — | — | — | — | 234.06 | 306.82 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | — | — | — | — | — | 2 | 1 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | — | — | — | 407.36 | — | 8472.82 | 469.64 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "SOCIAL MEDIA HUNTERS" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 8.6% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.
Marja netă de 73.7% reflectă o profitabilitate solidă.
Lichiditatea curentă de 15.70 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).
Scorul de bonitate AAA (99 puncte) indică un profil financiar excelent, cu risc scăzut pentru creditori și parteneri.
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Achiziții publice (MTender) la care compania a participat, conform datelor oficiale.
SOCIAL MEDIA HUNTERS SRL a participat la 1 proceduri de achiziții publice, dintre care 1 prin atribuire directă. A câștigat 1 proceduri, în valoare totală de 33 400 MDL.
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea licitațiile publice.
Se încarcă...