IDNO: 1019600057106
ActivMASTERFIT COM SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 06.12.2019, cu sediul în CHIȘINĂU RÎȘCANI. Compania este identificată prin codul IDNO 1019600057106 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de ANDRONACHI OLGA. Capitalul social este deținut de ANDRONACHI OLGA (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vînzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), MASTERFIT COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 827.898 lei și un profit net de 48.821 lei, având 4 angajați. Scorul de bonitate estimat este 16/100 (clasa B).
Nu sunt disponibile date de contact.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-2005, CHIȘINĂU RÎȘCANI, mun. Chișinău, Petru Rareș, 39/1, ap.(of.) 29
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: R9311 — Activităţi ale bazelor sportive · vezi toate companiile din domeniu
Compania ta este în top 10 (evidențiată mai sus).
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
828 K MDL
36.4% vs 2024Profit net 2025
49 K MDL
550.6% vs 2024Total Active
3.0 M MDL
4 salariațiCapital Propriu
878 K MDL
ROE 5.6%Scor Bonitate
16/100
B · Risc f. ridicatTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | — | — | 3.1 M | 2.9 M | 2.9 M | 2.9 M | 2.7 M |
| Active circulante | — | 2 K | 249 K | 544 K | 216 K | 252 K | 242 K |
| Total Activ | — | 2 K | 3.4 M | 3.5 M | 3.1 M | 3.2 M | 3.0 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | — | — | 322 K | 752 K | 822 K | 829 K | 878 K |
| Datorii termen lung | — | — | 2.8 M | 2.3 M | 1.6 M | 1.1 M | 530 K |
| Datorii curente | — | 2 K | 302 K | 391 K | 672 K | 1.3 M | 1.5 M |
| Total Datorii | — | 2 K | 3.1 M | 2.7 M | 2.3 M | 2.4 M | 2.1 M |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | — | — | 684 K | 1.3 M | 540 K | 607 K | 828 K |
| Costul vânzărilor | — | — | — | — | 150 K | 150 K | 150 K |
| Profit brut | — | — | 684 K | 1.3 M | 390 K | 457 K | 678 K |
| Rezultat operațional | — | — | 179 K | 682 K | 26 K | -13 K | 58 K |
| Profit net | — | — | 320 K | 630 K | 70 K | 8 K | 49 K |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | — | 1.00 | 0.83 | 1.39 | 0.32 | 0.20 | 0.16 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | — | — | 0.02 | 0.85 | 0.00 | 0.01 | 0.02 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | — | — | 0.00 | 0.85 | 0.00 | 0.00 | 0.02 |
| Rata datoriilor % | < 50% | — | 100.0% | 90.5% | 78.3% | 73.8% | 74.0% | 70.3% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | — | — | 0.10 | 0.22 | 0.26 | 0.26 | 0.30 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | — | — | 100.0% | 100.0% | 72.2% | 75.3% | 81.9% |
| Marjă netă % | — | — | 46.8% | 47.5% | 13.0% | 1.2% | 5.9% |
| ROA % | — | — | 9.4% | 18.2% | 2.2% | 0.2% | 1.7% |
| ROE % | — | — | 99.5% | 83.8% | 8.6% | 0.9% | 5.6% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | — | — | — | — | 0.70 | 0.64 | 0.72 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | — | — | — | — | 521 | 570 | 507 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | — | — | 126.22 | — | 340.37 | 40.31 | 116.36 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "MASTERFIT COM" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 36.4% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.
Marja netă de 5.9% se situează la un nivel moderat.
Lichiditatea curentă de 0.16 este sub pragul critic (1.0) – risc de incapacitate de plată pe termen scurt.
Scorul de bonitate B (16 puncte) indică un risc financiar foarte ridicat. Sunt necesare măsuri urgente de restructurare.
Recomandări:
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).