Publicitate
Interesat să plasezi un banner aici?Publicitate
Interesat să plasezi un banner aici?STROY CAPITAL INVEST SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 07.08.2019, cu sediul în Bălţi (MD-3100, BĂLȚI, mun. Bălți, Decebal, 124). Compania este identificată prin codul IDNO 1019602004562 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de CURAC DMITRIE. Capitalul social este deținut de S.R.L. "PROFIT INVEST" (50,00%), "GDM-AGRO TRADE" S.R.L. (50,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Dezvoltare (promovare) imobiliară. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), STROY CAPITAL INVEST SRL a raportat o cifră de afaceri de 248.665.768 lei și un profit net de 113.341.082 lei, având 24 angajați. Scorul de bonitate estimat este 87/100 (clasa AAA).
+373 78 ●●● ●●●
off●●●@●●●.md
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-3100, BĂLȚI, mun. Bălți, Decebal, 124
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: F4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale · vezi toate companiile din domeniu
Compania ta este în top 10 (evidențiată mai sus).
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
248.7 M MDL
610% vs 2024Profit net 2025
113.3 M MDL
1016.5% vs 2024Total Active
87.9 M MDL
24 salariațiCapital Propriu
72.9 M MDL
ROE 155.5%Scor Bonitate
87/100
AAA · Risc minimTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 19.4 M | 16.1 M | 16.3 M | 17.2 M | 10.2 M | 1.7 M | 17.7 M |
| Active circulante | 1.3 M | 15.2 M | 82.7 M | 162.4 M | 141.1 M | 174.3 M | 70.2 M |
| Total Activ | 20.8 M | 31.3 M | 99.0 M | 179.6 M | 151.4 M | 176.0 M | 87.9 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | -133 K | -300 K | -561 K | -1.6 M | 47.5 M | 29.2 M | 72.9 M |
| Datorii termen lung | — | 627 K | 58.3 M | 140.6 M | 78.7 M | 143.5 M | 8.2 M |
| Datorii curente | 20.9 M | 31.0 M | 41.3 M | 40.6 M | 25.2 M | 3.2 M | 6.8 M |
| Total Datorii | 20.9 M | 31.6 M | 99.6 M | 181.2 M | 103.9 M | 146.8 M | 14.9 M |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | — | — | 1.2 M | 11 K | 137.3 M | 35.0 M | 248.7 M |
| Costul vânzărilor | — | — | 1.1 M | 11 K | 79.9 M | 19.4 M | 113.8 M |
| Profit brut | — | — | 73 K | 208 | 57.4 M | 15.7 M | 134.9 M |
| Rezultat operațional | -133 K | -156 K | -312 K | -1.0 M | 55.2 M | 11.5 M | 128.9 M |
| Profit net | -133 K | -156 K | -271 K | -1.0 M | 49.1 M | 10.2 M | 113.3 M |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 0.06 | 0.49 | 2.01 | 4.00 | 5.60 | 54.16 | 10.39 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 0.00 | 0.02 | 0.28 | 0.43 | 0.36 | 7.95 | 5.24 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.00 | 0.00 | 0.16 | 0.08 | 0.16 | 0.88 | 0.44 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 100.6% | 101.0% | 100.6% | 100.9% | 68.6% | 83.4% | 17.0% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | -0.01 | -0.01 | -0.01 | -0.01 | 0.31 | 0.17 | 0.83 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | — | — | 6.0% | 1.9% | 41.8% | 44.7% | 54.2% |
| Marjă netă % | — | — | -22.3% | -9060.8% | 35.7% | 29.0% | 45.6% |
| ROA % | -0.6% | -0.5% | -0.3% | -0.6% | 32.4% | 5.8% | 129.0% |
| ROE % | — | — | — | — | 103.3% | 34.8% | 155.5% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | — | — | 0.02 | 0.00 | 0.61 | 0.13 | 3.27 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | — | — | 18250 | — | 598 | 2808 | 112 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | — | — | 0.24 | 0.00 | 46.27 | 4.97 | 19.73 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "STROY CAPITAL INVEST" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 610% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.
Marja netă de 45.6% reflectă o profitabilitate solidă.
Lichiditatea curentă de 10.39 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).
Scorul de bonitate AAA (87 puncte) indică un profil financiar excelent, cu risc scăzut pentru creditori și parteneri.
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
| Indicator | Cod | An | An |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 020 | 1 234 567 | 1 345 678 |
| Active circulante | 190 | 987 654 | 1 012 345 |
| Total active | 410 | 2 222 221 | 2 358 023 |
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Publicitate
Interesat să plasezi un banner aici?Adăugați datele de contact pentru această companie. Echipa noastră va verifica informațiile înainte de publicare.