Publicitate
Publicitate prin bannere aiciPublicitate
Publicitate prin bannere aiciFIRMA DE PRODUCȚIE ȘI COMERȚ EXFACTOR-GRUP S.R.L. este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 30.01.2001, cu sediul în CHIȘINĂU CENTRU. Compania este identificată prin codul IDNO 1003600025667 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de TONU VLADIMIR. Capitalul social este deținut de TONU VLADIMIR (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Fabricarea cărămizilor, ţiglelor şi altor produse pentru construcţii, din argilă arsă. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), FIRMA DE PRODUCȚIE ȘI COMERȚ EXFACTOR-GRUP S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.934.804.975 lei și un profit net de 273.246.699 lei. Scorul de bonitate estimat este 51/100 (clasa BBB).
+373 22 ●●● ●●●
+373 22 ●●● ●●●
+373 22 ●●● ●●●
+373 22 ●●● ●●●
+373 22 ●●● ●●●
+373 22 ●●● ●●●
+373 69 ●●● ●●●
+373 69 ●●● ●●●
+373 69 ●●● ●●●
+373 22 ●●● ●●●
off●●●@●●●●●●●●.md
_of●●●●@●●●●●●●●.md
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-2012, CHIȘINĂU CENTRU, mun. Chișinău, Lev Tolstoi, 74
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: F4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale · vezi toate companiile din domeniu
Compania ta este în top 10 (evidențiată mai sus).
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
1934.8 M MDL
199.1% vs 2024Profit net 2025
273.2 M MDL
117.8% vs 2024Total Active
4362.9 M MDL
Capital Propriu
1675.3 M MDL
ROE 16.3%Scor Bonitate
51/100
BBB · Risc mediuTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 712.0 M | 746.3 M | 915.7 M | 807.9 M | 1239.8 M | 1212.1 M | 1313.2 M |
| Active circulante | 1172.7 M | 1996.0 M | 2431.0 M | 2670.5 M | 3166.9 M | 3254.6 M | 3049.7 M |
| Total Activ | 1884.8 M | 2742.3 M | 3346.7 M | 3478.3 M | 4406.7 M | 4466.8 M | 4362.9 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 507.9 M | 647.7 M | 953.1 M | 1093.6 M | 1276.3 M | 1401.5 M | 1675.3 M |
| Datorii termen lung | 409.5 M | 880.2 M | 1729.3 M | 2154.5 M | 2903.2 M | 2725.0 M | 2369.1 M |
| Datorii curente | 70.0 M | 123.6 M | 239.1 M | 230.2 M | 227.2 M | 340.3 M | 318.4 M |
| Total Datorii | 479.4 M | 1003.8 M | 1968.4 M | 2384.7 M | 3130.4 M | 3065.3 M | 2687.6 M |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 986.7 M | 716.7 M | 964.3 M | 264.0 M | 1432.4 M | 646.8 M | 1934.8 M |
| Costul vânzărilor | 772.1 M | 544.3 M | 619.7 M | 199.7 M | 1255.8 M | 547.4 M | 1719.6 M |
| Profit brut | 214.7 M | 172.5 M | 344.6 M | 64.3 M | 176.6 M | 99.4 M | 215.3 M |
| Rezultat operațional | 207.0 M | 159.6 M | 338.2 M | 58.0 M | 172.0 M | 94.7 M | 208.5 M |
| Profit net | 185.2 M | 143.0 M | 347.9 M | 140.8 M | 183.9 M | 125.5 M | 273.2 M |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 16.76 | 16.15 | 10.17 | 11.60 | 13.94 | 9.56 | 9.58 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 3.39 | 2.49 | 3.84 | 3.23 | 4.54 | 2.70 | 3.78 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 1.96 | 1.58 | 3.25 | 2.69 | 3.83 | 2.23 | 3.47 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 25.4% | 36.6% | 58.8% | 68.6% | 71.0% | 68.6% | 61.6% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.27 | 0.24 | 0.29 | 0.31 | 0.29 | 0.31 | 0.38 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 21.8% | 24.1% | 35.7% | 24.4% | 12.3% | 15.4% | 11.1% |
| Marjă netă % | 18.8% | 19.9% | 36.1% | 53.3% | 12.8% | 19.4% | 14.1% |
| ROA % | 9.8% | 5.2% | 10.4% | 4.0% | 4.2% | 2.8% | 6.3% |
| ROE % | 36.5% | 22.1% | 36.5% | 12.9% | 14.4% | 9.0% | 16.3% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 0.83 | 0.32 | 0.41 | 0.10 | 0.59 | 0.23 | 0.93 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 440 | 1141 | 890 | 3650 | 619 | 1587 | 392 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 12.18 | 7.63 | 9.99 | 3.09 | 8.93 | 4.03 | 19.73 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei FIRMA DE PRODUCȚIE ȘI COMERȚ "EXFACTOR-GRUP" S.R.L. pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 199.1% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.
Marja netă de 14.1% reflectă o profitabilitate solidă.
Lichiditatea curentă de 9.58 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).
Scorul de bonitate BBB (51 puncte) este satisfăcător, însă există indicatori care necesită îmbunătățire.
Recomandări:
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
| Indicator | Cod | An | An |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 020 | 1 234 567 | 1 345 678 |
| Active circulante | 190 | 987 654 | 1 012 345 |
| Total active | 410 | 2 222 221 | 2 358 023 |
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Achiziții publice (MTender) la care compania a participat, conform datelor oficiale.
FIRMA DE PRODUCȚIE ȘI COMERȚ EXFACTOR-GRUP S.R.L. a participat la 2 proceduri de achiziții publice, dintre care 2 prin licitație competitivă. A câștigat 1 proceduri, în valoare totală de 2 792 228 MDL.
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea licitațiile publice.
Se încarcă...
Se încarcă...
Publicitate
Publicitate prin bannere aiciAdăugați datele de contact pentru această companie. Echipa noastră va verifica informațiile înainte de publicare.