Publicitate
Publicitate prin bannere aiciPublicitate
Publicitate prin bannere aiciDANIGASING SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 15.01.2018, cu sediul în Fălești. Compania este identificată prin codul IDNO 1018602000187 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de SÎNJER OLGA. Capitalul social este deținut de SÎNJER OLGA (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Fabricarea altor elemente de dulgherie şi tîmplărie, pentru construcţii. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), DANIGASING SRL a raportat o cifră de afaceri de 19.545.363 lei și un profit net de 731.395 lei, având 46 angajați. Scorul de bonitate estimat este 22/100 (clasa B).
+373 69 ●●● ●●●
+373 78 ●●● ●●●
+373 78 ●●● ●●●
dan●●●●●●●●@●●●●●.com
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-5948, rl. Fălești, s. Sărata Nouă
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: F4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale · vezi toate companiile din domeniu
Poziția companiei: #131 din 1 238.
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
19.5 M MDL
19.6% vs 2024Profit net 2025
731 K MDL
18.1% vs 2024Total Active
17.7 M MDL
46 salariațiCapital Propriu
3.7 M MDL
ROE 19.5%Scor Bonitate
22/100
B · Risc f. ridicatTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 739 K | 2.2 M | 3.6 M | 7.9 M | 8.1 M | 10.7 M | 7.3 M |
| Active circulante | 1.0 M | 1.5 M | 734 K | 2.0 M | 6.9 M | 5.7 M | 10.5 M |
| Total Activ | 1.8 M | 3.7 M | 4.3 M | 9.9 M | 15.0 M | 16.4 M | 17.7 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 656 K | 296 K | 422 K | 1.1 M | 2.4 M | 3.0 M | 3.7 M |
| Datorii termen lung | 180 K | 1.1 M | 2.1 M | 5.2 M | 5.1 M | 9.7 M | 4.7 M |
| Datorii curente | 917 K | 2.4 M | 1.9 M | 3.6 M | 7.5 M | 3.7 M | 9.2 M |
| Total Datorii | 1.1 M | 3.4 M | 3.9 M | 8.8 M | 12.6 M | 13.4 M | 14.0 M |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 9.0 M | 6.7 M | 10.9 M | 14.2 M | 21.1 M | 16.3 M | 19.5 M |
| Costul vânzărilor | 8.4 M | 5.9 M | 10.3 M | 11.8 M | 17.3 M | 12.7 M | 16.3 M |
| Profit brut | 562 K | 814 K | 680 K | 2.4 M | 3.8 M | 3.6 M | 3.2 M |
| Rezultat operațional | 82 K | 125 K | 151 K | 796 K | 1.3 M | 926 K | 1.4 M |
| Profit net | 64 K | 112 K | 127 K | 691 K | 1.3 M | 893 K | 731 K |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 1.11 | 0.63 | 0.39 | 0.56 | 0.92 | 1.54 | 1.13 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 0.30 | 0.18 | 0.14 | 0.31 | 0.43 | 0.45 | 0.76 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.01 | 0.03 | 0.02 | 0.07 | 0.34 | 0.22 | 0.01 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 62.6% | 92.1% | 90.3% | 88.7% | 84.0% | 81.6% | 78.9% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.37 | 0.08 | 0.10 | 0.11 | 0.16 | 0.18 | 0.21 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 6.3% | 12.1% | 6.2% | 17.2% | 18.1% | 22.2% | 16.6% |
| Marjă netă % | 0.7% | 1.7% | 1.2% | 4.9% | 6.2% | 5.5% | 3.7% |
| ROA % | 3.7% | 3.0% | 2.9% | 7.0% | 8.7% | 5.4% | 4.1% |
| ROE % | 9.7% | 37.9% | 30.0% | 61.9% | 54.3% | 29.5% | 19.5% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 11.33 | 5.54 | 21.89 | 13.23 | 4.67 | 3.14 | 4.73 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 32 | 66 | 17 | 28 | 78 | 116 | 77 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 34.58 | 19.67 | 48.23 | 16.57 | 31.01 | 27.99 | 2.99 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "DANIGASING" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 19.6% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.
Marja netă de 3.7% se situează la un nivel moderat.
Lichiditatea curentă de 1.13 este la limita acceptabilă – se recomandă prudență în angajarea de noi datorii curente.
Scorul de bonitate B (22 puncte) indică un risc financiar foarte ridicat. Sunt necesare măsuri urgente de restructurare.
Recomandări:
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
| Indicator | Cod | An | An |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 020 | 1 234 567 | 1 345 678 |
| Active circulante | 190 | 987 654 | 1 012 345 |
| Total active | 410 | 2 222 221 | 2 358 023 |
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Achiziții publice (MTender) la care compania a participat, conform datelor oficiale.
DANIGASING SRL a participat la 334 proceduri de achiziții publice, dintre care 32 prin atribuire directă și 302 prin licitație competitivă. A câștigat 100 proceduri, în valoare totală de 59 918 399 MDL.
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea licitațiile publice.
Se încarcă...
Se încarcă...
Publicitate
Publicitate prin bannere aiciAdăugați datele de contact pentru această companie. Echipa noastră va verifica informațiile înainte de publicare.