indice logo
Login

MOVEMENT GROUP SRL

Activ IDNO: 1008600058149
MD-2001, CHIȘINĂU CENTRU, mun. Chișinău, Ioan Botezătorul, 4, ap.(of.) 2 Înființat: 08.12.2008

MOVEMENT GROUP SRL – profil companie

MOVEMENT GROUP SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 08.12.2008, cu sediul în CHIȘINĂU CENTRU. Compania este identificată prin codul IDNO 1008600058149 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de ABABII ADRIAN. Capitalul social este deținut de MALCOCI GHENADIE (50,00%), LUNGU VASILE (50,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), MOVEMENT GROUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 38.678.228 lei și un profit net de 5.527.940 lei, având 41 angajați. Scorul de bonitate estimat este 59/100 (clasa A).

Date Generale

IDNO: 1008600058149
Cod CUIIO 40583902
Activitate (CAEN) I5630
Forma Juridică Societate cu răspundere limitată
Data Înregistrării: 2008-12-08
Adresă: MD-2001, CHIȘINĂU CENTRU, mun. Chișinău, Ioan Botezătorul, 4, ap.(of.) 2

Contacte

+373 62 ●●● ●●●

+373 79 ●●● ●●●

Autentificare

Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.

Fondatori

Administratori

Liderii pieții conform anului 2025

Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.

Acoperire: I5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor · vezi toate companiile din domeniu

  1. #1 TELIUS-C.C.C. SRL 119 466 532 MDL
  2. #2 AEROFOOD SRL 100 514 798 MDL
  3. #3 OPERA MAGNA SRL 73 469 422 MDL
  4. #4 VARKA COMPANY SRL 64 213 452 MDL
  5. #5 MELLANG&COMPANI SRL 46 091 641 MDL
  6. #6 MELCAFE SRL 45 485 668 MDL
  7. #7 BIGARO INVEST SRL 42 195 258 MDL
  8. #8 M-CONSULTING SRL 40 504 097 MDL
  9. #9 LA CREMA SRL 39 796 464 MDL
  10. #10 MOVEMENT GROUP SRL 38 678 228 MDL

Compania ta este în top 10 (evidențiată mai sus).

1

Sumar Executiv

Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova

Venituri 2025

38.7 M MDL

9.7% vs 2024

Profit net 2025

5.5 M MDL

43.5% vs 2024

Total Active

29.4 M MDL

41 salariați

Capital Propriu

19.9 M MDL

ROE 27.8%

Scor Bonitate

59/100

A · Risc moderat
2

Evoluție Financiară

Tendințe pe 7 ani · valori în MDL

Venituri, cheltuieli și profit

Active, Datorii & Capital Propriu

Număr de salariați

3

Bilanț Comparativ

Valori în MDL · M = milioane, K = mii

Activ

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Active imobilizate 1.6 M 2.8 M 3.1 M 12.3 M 12.7 M 5.6 M 3.6 M
Active circulante 3.5 M 5.5 M 4.7 M 5.7 M 9.7 M 21.5 M 25.9 M
Total Activ 5.1 M 8.3 M 7.8 M 17.9 M 22.4 M 27.0 M 29.4 M

Pasiv

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Capital Propriu 666 K 358 K 2.3 M 6.7 M 11.0 M 19.4 M 19.9 M
Datorii termen lung — — — — — 1.4 M 2.2 M
Datorii curente 4.4 M 8.0 M 5.5 M 11.2 M 11.5 M 6.3 M 7.4 M
Total Datorii 4.4 M 8.0 M 5.5 M 11.2 M 11.5 M 7.6 M 9.6 M

Profit & Pierdere

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Venituri din vânzări 97 K 7.9 M 12.9 M 26.4 M 37.7 M 42.8 M 38.7 M
Costul vânzărilor 58 K 6.1 M 7.6 M 15.1 M 21.6 M 22.6 M 21.2 M
Profit brut 39 K 1.8 M 5.3 M 11.2 M 16.1 M 20.2 M 17.5 M
Rezultat operațional 388 -308 K 2.2 M 5.4 M 5.9 M 9.7 M 6.2 M
Profit net 341 -308 K 2.0 M 4.7 M 5.3 M 9.8 M 5.5 M

Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova

4

Cheltuieli Operaționale

Structura costurilor · valori în MDL

5

Lichiditate & Solvabilitate

Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc

Indicator Prag optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Lichiditate curentă > 1.5 0.80 0.69 0.86 0.51 0.85 3.43 3.50
Lichiditate rapidă > 1.0 0.24 0.51 0.69 0.46 0.81 3.38 3.46
Lichiditate imediată > 0.3 0.01 0.13 0.34 0.04 0.25 2.25 0.37
Rata datoriilor % < 50% 86.9% 95.7% 70.0% 62.4% 51.1% 28.2% 32.5%
Autonomie financiară > 0.5 0.13 0.04 0.30 0.38 0.49 0.72 0.68

Evoluție lichiditate

6

Profitabilitate

Marje și rate de rentabilitate

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Marjă brută % 39.9% 22.9% 41.3% 42.6% 42.8% 47.2% 45.2%
Marjă netă % 0.4% -3.9% 15.4% 17.9% 14.1% 22.8% 14.3%
ROA % 0.0% -3.7% 25.4% 26.3% 23.7% 36.2% 18.8%
ROE % 0.1% -86.3% 84.7% 70.0% 48.4% 50.4% 27.8%

Evoluție marje

7

Indicatori de Activitate

Eficiența utilizării activelor

Indicator Optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Rotația stocurilor (ori/an) > 6 0.02 4.26 8.10 31.42 51.94 72.63 73.11
Durata stocajului (zile) < 60 18250 86 45 12 7 5 5
Rotația creanțelor (ori/an) > 8 0.10 2.61 6.83 5.59 5.86 6.08 4.85
8

Structura Bilanțului

Distribuția activelor și pasivelor · 2025

Structura Activului

Structura Pasivului

9

Scor Bonitate

Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie

0255075100
BBBBBBAAAAAA
A · 59 / 100 · Bonitate bună
25/25
Lichiditate
3.50
17/25
Solvabilitate
67.5%
14/25
Profitabilitate
14.3%
3/25
Rentabilitate
27.8%
Scala de rating bonitate
AAA
85–100
AA
70–84
A
55–69
BBB
40–54
BB
25–39
B
0–24
10

Analiza Datoriilor

Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt

Structura datoriilor (MDL)

Rata datoriilor (%)

11

Concluzii & Recomandări

Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile

Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "MOVEMENT GROUP" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.

Cifra de afaceri a scăzut cu 9.7% față de 2024, ceea ce necesită monitorizare atentă.

Marja netă de 14.3% reflectă o profitabilitate solidă.

Lichiditatea curentă de 3.50 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).

Scorul de bonitate A (59 puncte) indică o situație financiară bună, cu risc moderat.

Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.

12

Rapoartele complete

Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.

Autentificare

Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.

Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).

Licitații publice

Achiziții publice (MTender) la care compania a participat, conform datelor oficiale.

1
Participări
1
Câștigate
9 750 MDL
Valoare câștigată
29.05.2024
Ultima activitate

MOVEMENT GROUP SRL a participat la 1 proceduri de achiziții publice, dintre care 1 prin atribuire directă. A câștigat 1 proceduri, în valoare totală de 9 750 MDL.

Autentificare

Trebuie să fii autentificat pentru a vedea licitațiile publice.